PORIGAMI / Práce z papíru Terezy Hradilkové
02.12.2021 – 30.09.2022

PORIGAMI / PRÁCE S PAPÍREM TEREZY HRADILKOVÉ
1. 12. 2021 – 31. 5. 2021
Tereza Hradilková, které starší sestra v dětství vymyslela přezdívku PORI, je původním povoláním architektka. Během let 2007-2013 žila v Asii, inspirovala se tamní tradicí vystřihovánek a brzy začala experimentovat s papírem, japonsky GAMI.

Tereza Hradilková, které starší sestra v dětství vymyslela přezdívku PORI, je původním povoláním architektka. V letech 2007–2013 žila v Asii, inspirovala se tamní tradicí vystřihovánek a brzy začala experimentovat s papírem, japonsky GAMI. Výstava v Severočeském muzeu v Liberci představí celou škálu jejích děl, jež sahá od vizitek přes prořezávané knihy po velké papírové konstrukce určené jako ozdoba veřejných prostor.

KapičkaAdéla Mende
Kurátor