Vernisáž výstav PORIGAMI a Design Vánoc?!

Středa 1. 12. 2021 v 18 hodin

Ve středu 1. prosince zahájíme v muzeu dvě nové výstavy. Výstava PORIGAMI | PRÁCE Z PAPÍRU ve vstupním vestibulu je průřezem prací designérky a architektky Terezy Hradilkové, které starší sestra v dětství vymyslela přezdívku PORI. V letech 2007–2013 žila v Asii, kde se inspirovala tamní tradicí vystřihovánek, a brzy začala experimentovat s papírem, japonsky GAMI. Proto se její studio prezentuje pod názvem PORIGAMI. Výstava představí celou škálu jejích děl, jež sahá od vizitek přes prořezávané knihy po velké papírové konstrukce určené jako ozdoba veřejných prostor.
Výstava DESIGN VÁNOC?! představí vánoční produkci současných designérů na pozadí ukázek historických přístupů k estetice tohoto specifického dekorativního předmětu. Přijďte si porovnat ozdoby našich dědů a babiček se současnými tvůrčími přístupy a potěšit se křehkou krásou, lehkostí, bizarností, tvarovou i materiálovou rozmanitostí tradičního dekorativního předmětu neodmyslitelně spojeného s Vánocemi.
V rámci zahájení výstav proběhne WORKSHOP Z TEREZOU HRADILKOVOU na výrobu vánočních papírových misek, ozdob nebo girland. Vstupné na workshop 50 Kč.

Ve středu 1. prosince zahájíme v muzeu dvě nové výstavy. Výstava PORIGAMI | PRÁCE Z PAPÍRU ve vstupním vestibulu je průřezem prací designérky a architektky Terezy Hradilkové. Výstava představí celou škálu jejích děl, jež sahá od vizitek přes prořezávané knihy po velké papírové konstrukce určené jako ozdoba veřejných prostor.