Hlavní obrázek
Home
Tečka
Tečka
EDUCA KIDS
EDUCA KIDS

Více informací najdete na webu EDUCA WEEK LIBEREC

Již v pondělí 11. října začíná v Liberci týden vzdělávání a pracovních příležitostí pod názvem EDUCA WEEK LIBEREC a Severočeské muzeum bude (od úterý 12. října) samozřejmě u toho! V rámci doprovodných aktivit jsme pro vás připravili unikátní prohlídky po skrytých zákoutích muzejní budovy (nutná předchozí registrace) nebo nový kvíz od muzejního hlídače kocoura Pacourka.

 

 

Kvíz kocoura Pacourka

Přijďte prozkoumat muzeum s kocourem Pacourkem. To je pohádkový muzejní hlídač, který zná muzeum jako své boty a tak vás nejlépe navede, kde je co zajímavého a co si mohou děti přímo osahat. Pro festivalový týden vám připravil kvíz plný vypečených otázek.

 

 

Jak se staví muzeum

Pouze pro registrované účastníky Educa Kids jsou pak v úterý 12. 10. 2021 dva speciální termíny muzejního programu "na vlastní kůži". Kde se vlastně v Liberci vzalo muzeum? A jak to tu vypadalo v době, kdy se teprve stavělo? Hodinová kostýmovaná procházka Vás protáhne po zákoutích Severočeského muzea, kam se návštěvník běžně nedostane. Vezmeme to opravdu od podlahy a nakonec vystoupáme až na muzejní věž. A při tom se dozvíte spoustu zajímavostí! Na program je nutná předchozí rezervace přes stránky festivalu.