Vernisáž výstavy - Karel Hubáček známý neznámý

středa 12. června

Ve středu 12. června 2024 v 18 hodin zahájíme výstavu Karla Hubáčka.

Trvání výstavy: 12.06.2024 – 06.10.2024
Místo konání: [název galerie/instituce]
O výstavě: Výstava připomíná 100. výročí narození Karla Hubáčka, jednoho z našich nejvýznamnějších architektů. Expozice se neomezí pouze na jeho ikonické dílo – horský hotel a vysílač Ještěd, ale představí i jeho méně známé realizace jako vodárenské a meteorologické věže v Praze. Výstava nabídne také průzkum rané tvorby architekta, včetně projektů Kina Máj v Doksech a teplického kulturního domu. Součástí je korekce některých mýtů a nepřesností spojených s jeho jménem a představení Hubáčka jako výrazné osobnosti s organizačním talentem a schopností podporovat tvorbu kolegů z ateliéru SIAL i v náročných podmínkách doby.
Srdečně Vás zveme k návštěvě této jedinečné výstavy a objevování díla a odkazu Karla Hubáčka.Trvání výstavy: 12.06.2024 – 06.10.2024