Hlavní obrázek
Home
Tečka
Tečka
Výroční koncert sboru ROSEX
Výroční koncert sboru ROSEX

Neděle 14. května v 18 hodin

Slavnostní výroční koncert libereckého sboru ROSEX
Smíšený pěvecký sbor ROSEX zve všechny svoje příznivce a milovníky sborového zpěvu na výroční koncert uspořádaný k 35. výročí své existence. Za tuto dobu sbor uspořádal mnoho koncertů nejen u nás, ale i v zahraničí, např. ve Francii, Itálii, Švýcarsku a Německu. Úspěšně se zapojil do různých hudebních akcí, soutěží a festivalů. Tradiční je spolupráce s pěveckými tělesy v regionu – např. s libereckými sbory Ještěd, A my taky nebo s jabloneckým smíšeným sborem Janáček. Během let vydal sbor několik CD.
Aktuálně sbor organizuje svá vystoupení s myšlenkou „zpívat pro radost posluchačů“ a rozvíjet kulturní hudební tradici zejména v Libereckém kraji. Aktivita sboru je směrována do různých oblastí hudebního společenského života. Vzhledem k repertoáru, který obsahuje klasickou hudbu – mše, oratoria apod., jsou často pořádány také koncerty duchovní hudby. Poslední letošní významnou akcí bylo již druhé velmi úspěšné uvedení díla norského skladatele Oly Gjeila – „Sunrise Mass“, pod vedením italského hudebníka Graziana Sanvita. Každoroční tradicí se staly adventní a vánoční koncerty, s účastí hudebníků pod vedením Dalibora Tuže.
„Ke konání našeho koncertu jsme zvolili krásné reprezentativní prostředí foyeru Severočeského muzea, kde sbor již několikrát vystupoval. Zazní skladby z celé dlouholeté činnosti sboru“, sděluje sbormistryně Alena Sobotková. „Půjde o průřez celým repertoárem, který zahrnuje skladby klasické, jazzové, muzikálové a populární, lidové písně a spirituály. Posluchači se mohou těšit také na zcela nově nastudované skladby“.
Jde o poslední sborovou akci pod vedením skvělé sbormistryně Aleny Sobotkové, která se loučí se svou dlouholetou funkcí a zároveň symbolicky předává taktovku nové sbormistryni, která bude při této příležitosti představena.
Koncert se koná dne 14. května 2023 v 18.00 hodin v prostorách foyeru Severočeského muzea v Masarykově ul. v Liberci. Dobrovolné vstupné na místě před začátkem koncertu.
Akce je podpořena Unií Českých pěveckých sborů.

Smíšený pěvecký sbor ROSEX zve všechny svoje příznivce a milovníky sborového zpěvu na výroční koncert uspořádaný k 35. výročí své existence. Za tuto dobu sbor uspořádal mnoho koncertů nejen u nás, ale i v zahraničí, například ve Francii, Itálii, Švýcarsku a Německu. Úspěšně se zapojil do různých hudebních akcí, soutěží a festivalů. Tradiční je spolupráce s pěveckými tělesy v regionu – například s libereckými sbory Ještěd, A my taky nebo s jabloneckým smíšeným sborem Janáček. Během let vydal sbor několik CD.

 

"Ke konání našeho koncertu jsme zvolili krásné reprezentativní prostředí foyeru Severočeského muzea, kde sbor již několikrát vystupoval. Zazní skladby z celé dlouholeté činnosti sboru," sděluje sbormistryně Alena Sobotková. „Půjde o průřez celým repertoárem, který zahrnuje skladby klasické, jazzové, muzikálové a populární, lidové písně a spirituály. Posluchači se mohou těšit také na zcela nově nastudované skladby."

 

Jde o poslední sborovou akci pod vedením skvělé sbormistryně Aleny Sobotkové, která se loučí se svou dlouholetou funkcí a zároveň symbolicky předává taktovku nové sbormistryni, která bude při této příležitosti představena.

 

Koncert se koná v neděli 14. května 2023 v 18 hodin v prostorách Severočeského muzea v Liberci. Dobrovolné vstupné na místě před začátkem koncertu. Akce je podpořena Unií Českých pěveckých sborů.  


Pozvánka

Tisková zpráva