Hlavní obrázek
Home
Tečka
Tečka
Liberec kontra Industriál
Liberec kontra Industriál
01.11.2023 – 25.02.2024

 

Výstava navazuje na projekt "Liberec kontra Reichenberg", který úspěšně představil proměnu města Liberce ve fotografiích a modelech. Připravovaná výstava ukáže podobnou proměnu, kdy z ospalého městečka se stal díky textilu Manchester severních Čech. S tím se nesla vlna strojírenské výroby, která vygradovala za druhé světové války, aby v druhé polovině 20. století se Liberec stal opět centrem textilu.
Výstava bude založená na fotografiích, promítání digitálních modelů a velkoformátových nosičích stěžejních informací. Doplněna bude o vybrané výrobky starých libereckých továren tak, aby se návštěvníkovi odhalil zaniklý svět průmyslu dnešního správního centra Libereckého kraje – města Liberce.

Připravovaná výstava ukáže podobnou proměnu, kdy z ospalého městečka se stal díky textilu Manchester severních Čech. S tím se nesla vlna strojírenské výroby, která vygradovala za druhé světové války, aby v druhé polovině 20. století se Liberec stal opět centrem textilu. Výstava bude založená na fotografiích, promítání digitálních modelů a velkoformátových nosičích stěžejních informací. Doplněna bude o vybrané výrobky starých libereckých továren tak, aby se návštěvníkovi odhalil zaniklý svět průmyslu dnešního správního centra Libereckého kraje – města Liberce.

KapičkaIvan Rous
Kurátor