Hlavní obrázek
Home
Tečka
Tečka
Vratislav Karel Novák – Rekonstrukce
Vratislav Karel Novák – Rekonstrukce
23.02.2023 – 04.06.2023

 

První posmrtná výstava významného českého sochaře, šperkaře a pedagoga v Libereckém kraji k autorovým nedožitým 80. narozeninám. Výstava V. K. Novák – Rekonstrukce přinese jiný, komplexnější pohled na autorovu tvorbu sochaře, šperkaře i designéra. Představí vývoj jeho výtvarného názoru v celé šíři spektra tvorby, s důrazem na realizace v Libereckém kraji.
Hlavní část výstavy budou tvořit autorovy mobilní plastiky. Ty budou představeny jak volně v nadživotním měřítku, tak i v malých modelech ve vitrínách a skic k jejich realizaci. Některé volně stojící objekty budou moci návštěvníci sami rozhýbat. Tyto objekty budou doprovázeny krátkými filmy s ukázkou pohybu objektů. Zastoupeny budou také realizace autorových plastik ve veřejném prostoru včetně skic, kreseb, modelů a jedinečných dobových fotografií z výroby a instalace s důrazem na plastiky v Libereckém kraji. V komornějším prostoru za velkým výstavním sálem bude ve vitrínách, v kresbách a také na inscenovaných fotografiích představena autorova šperkařská tvorba.
Výstava bude zahájena 22. února 2023 v 18 hodin.

Výstava V. K. Novák – Rekonstrukce přináší jiný, komplexnější pohled na tvorbu významného sochaře, šperkaře i designéra. Představí vývoj jeho výtvarného názoru v celé šíři spektra tvorby, s důrazem na realizace v Libereckém kraji.


Hlavní část výstavy tvoří autorovy mobilní plastiky. Ty jsou představeny jak volně v nadživotním měřítku, tak i v malých modelech ve vitrínách a skic k jejich realizaci. Některé volně stojící objekty mohou návštěvníci sami rozhýbat. Tyto objekty jsou doprovázeny krátkými filmy s ukázkou pohybu objektů. Zastoupeny jsou také realizace autorových plastik ve veřejném prostoru včetně skic, kreseb, modelů a jedinečných dobových fotografií z výroby a instalace s důrazem na plastiky v Libereckém kraji. V komornějším prostoru za velkým výstavním sálem je ve vitrínách, v kresbách a také na inscenovaných fotografiích představena autorova šperkařská tvorba.

 

 

Plakát

Pozvánka

Fotografie z vernisáže výstavy