Hlavní obrázek
Home
Tečka
Tečka
Detail vzdělávacího programu
EDUCA
10.10.2023 – 13.10.2023
Vybereš si profesi?
10. a 11. 10. 2023
Popis programu
Představení různých povolání působících v muzeu | ZŠ II (od 7. třída) | 120 min
Víte, čemu se věnuje entomolog, či etnolog, kurátor, či konzervátor? Na tato a spoustu dalších povolání narazíte i v našem muzeu.
Společně si různé muzejní profese představíme a jedno z nich prozkoumáme opravdu zblízka - podíváme se do muzejního depozitáře a zeptáme se přímo kurátorů, co jejich práce vyžaduje. A nakonec si něco z toho vyzkoušíte na vlastní kůži!
Víte, čemu se věnuje entomolog, či etnolog, kurátor, či konzervátor? Na tato a spoustu dalších povolání narazíte i v našem muzeu. Společně si různé muzejní profese představíme a jedno z nich prozkoumáme opravdu zblízka - podíváme se do muzejního depozitáře a zeptáme se přímo kurátorů, co jejich práce vyžaduje. A nakonec si něco z toho vyzkoušíte na vlastní kůži!
Pacourkův inventář muzejních tvorů
12. a 13. 10. 2023
Popis programu
Průzkum muzea s kocourem Pacourkem | MŠ a ZŠ I | 60 min
Přemýšleli jste někdy, jak se exponáti – Pacourkovi upovídaní kamarádi – do muzea vlastně dostali a kdo všechno se o ně v muzeu stará? Pojďte společně prolistovat první stránky Pacourkova inventáře. Dozvíte se, co od exponátů po nocích vyzvěděl náš pohádkový kocouří hlídač… a od každého z nich tam na vás čeká vypečený úkol!
Objednávkový formulář